yokahome.pl

Jak w łatwy sposób ożywić łazienkę

Łazienka, nawet mała lub pomalowana na jednolity kolor, wcale nie musi i nie powinna być nudna, monotonna i nieciekawa. Wystarczy zamontować odpowiednie oświetlenie i kupić kolorowe, drewniane dodatki łazienkowe, by odmienić aranżację łazienki na korzyść. Choć każdy zdaje sobie sprawę z tego, że łazienka musi być funkcjonalna i przytulna. Nie można jednak zapominać o cieszącej oko aranżacji. Ma ona ogromny wpływ na to, jak czujemy się w łazience i czy przebywanie w niej sprawia nam przyjemność.

Jak urządzić białą łazienkę?

Biel to kolor często spotykany w łazience. Nie dzieje się tak bez powodu. Kolor biały zawsze optycznie powiększy łazienkę, co idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. To także kolor, do którego łatwo dobrać akcesoria łazienkowe. Nadmiar bieli może jednak zepsuć efekt aranżacji i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na zimne, nieprzyjemne i nieprzytulne, a nie o to przecież chodzi w łazience. Co zatem zrobić, by osiągnąć zadawalający efekt? Biel powinna być tłem do innych kolorów zastosowanych w łazience. Warto zatem zdecydować się na drewniane dodatki łazienkowe. Sprawią one, że wnętrze nabierze ciekawego i nowoczesnego charakteru, a co równie ważne, stanie się cieplejsze. Można zdecydować się na drewno egzotyczne na podłodze i półkach oraz dodatki łazienkowe z bambusa. Białą łazienkę można również wizualnie ocieplić, decydując się na czerwone, żółte i pomarańczowe akcesoria do łazienki. Kolory te są dosyć intensywne, a zatem nie przesadźmy z ich ilością. Pomieszczenie możemy również wizualnie odświeżyć, wybierając zielone dodatki do łazienki. Zwróćmy zatem uwagę, by wybrać kolorowe ręczniki, dywaniki łazienkowe, maty, pojemnik na waciki, kosz na śmieci, dozownik na mydło, a nawet szczotkę do toalety. Można również zdecydować się na komplet akcesoriów łazienkowych, w którym wszystkie dodatki będą prezentować ten sam styl i charakter.

Akcesoria łazienkowe ważne w ciekawej aranżacji

Dobrze dobrane akcesoria łazienkowe mogą nie tylko ożywić klasyczne wnętrze. Dodadzą również nutę przepychu lub elegancji pomieszczeniu urządzonemu w skromnej kolorystyce. Jeśli chcemy wprowadzić do łazienki nieco luksusu i eleganckiego stylu, wybierzmy beżowe lub brązowe akcesoria. Dobrze sprawdzi się także naturalny kamień lub tworzywo sztuczne imitujące ten materiał. Z pewnością przydatne będą zatem dodatki tj. dozowniki na mydło, mydelniczki, pojemniki czy kubki. Niewątpliwej elegancji i dobrego stylu nadadzą łazience również dodatki z porcelany. Nie dość, że świetnie się prezentują, to w dodatku są lekkie i poręczne.

Aranżacja a funkcjonalność

Myśląc o odpowiedniej aranżacji łazienki, nie można zapomnieć, że ma to być pomieszczenie funkcjonalne. Dobrze sprawdzą się dodatki, które można przymocować do ściany – dozowniki, pojemniki i uchwyty. Nie tylko pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w łazience, ale także nie spadną z umywalki, półki czy blatu


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl