Łazienkowe kubki - stojące czy wiszące

Nikt nie wyobraża sobie łazienki bez prostego dodatku, jakim jest kubek na szczoteczki. Nie tylko trzymamy w nim przybory toaletowe, ale także używamy go do płukania ust. To jednak nie wszystko – dobrze dobrany kubek na szczoteczki może być ozdobą każdej łazienki. Wybór tego rodzaju produktów jest na tyle duży, że każdy może znaleźć kubek do łazienki zaaranżowanej praktycznie w każdym stylu. Kubki łazienkowe różnią się nie tylko kolorystyką i wzornictwem, ale również materiałem, z którego zostały wykonane. Najczęściej spotykane są kubki z tworzywa sztucznego, porcelany, ceramiki i mosiądzu. Są to materiały odporne na rdzę i kontakt z wodą. Dobrze dobrany kubek koresponduje z innymi elementami wyposażenia łazienki – m.in. mydelniczką, dozownikiem na mydło, pojemnikami na waciki i innymi dodatkami. Można też zdecydować się na komplet akcesoriów łazienkowych, którego elementy będą pasować do siebie pod względem wzornictwa, kolorystyki i stylu.

Kubek łazienkowy a wystrój pomieszczenia

Kubki łazienkowe mogą być stojące lub mocowane do ściany. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Stojący kubek łazienkowy możemy postawić na blacie, półce pod lustrem czy zlewie. W każdej chwili mamy możliwość przestawienia go w inne miejsce. Równie łatwe jest utrzymanie go w czystości – po prostu umycie pod wodą. Łazienkowy kubek stojący zawsze może także posłużyć do płukania ust. Niewątpliwą wadą stojących kubków łazienkowych jest to, że można je łatwo przewrócić i wysypać znajdujące się w nich szczoteczki czy przybory toaletowe. O ile przewrócony kubek z tworzywa sztucznego nie ucierpi, to już kubek z ceramiki czy porcelany może łatwo się zbić. Problemem, zwłaszcza w małych łazienkach, może być fakt, że kubki stojące zajmują dodatkowe miejsce na półce, umywalce czy brzegu wanny. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o kubki wiszące, mocowane do ściany. Wprawdzie nie są one mobilne i nie można ich przenieść bez konieczności demontażu, jednak mają swoje niezaprzeczalne zalety. Nie zajmują dodatkowego miejsca, więc świetnie sprawdzą się w toaletach lub małych łazienkach. Jest to też powód, dla którego często na ich zakup decydują się osoby urządzające pokoje w hotelach czy apartamentach. Kubków naściennych nie można też przewrócić. Mamy zatem gwarancję, że zarówno kubek łazienkowy, jak i znajdujące się w nim przybory toaletowe zostaną na swoim miejscu.

Wiszące czy stojące kubki łazienkowe?

Kubki łazienkowe mogą być stojące lub mocowane do ściany. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Stojący kubek łazienkowy możemy postawić na blacie, półce pod lustrem czy zlewie. W każdej chwili mamy możliwość przestawienia go w inne miejsce. Równie łatwe jest utrzymanie go w czystości – po prostu umycie pod wodą. Łazienkowy kubek stojący zawsze może także posłużyć do płukania ust. Niewątpliwą wadą stojących kubków łazienkowych jest to, że można je łatwo przewrócić i wysypać znajdujące się w nich szczoteczki czy przybory toaletowe. O ile przewrócony kubek z tworzywa sztucznego nie ucierpi, to już kubek z ceramiki czy porcelany może łatwo się zbić. Problemem, zwłaszcza w małych łazienkach, może być fakt, że kubki stojące zajmują dodatkowe miejsce na półce, umywalce czy brzegu wanny. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o kubki wiszące, mocowane do ściany. Wprawdzie nie są one mobilne i nie można ich przenieść bez konieczności demontażu, jednak mają swoje niezaprzeczalne zalety. Nie zajmują dodatkowego miejsca, więc świetnie sprawdzą się w toaletach lub małych łazienkach. Jest to też powód, dla którego często na ich zakup decydują się osoby urządzające pokoje w hotelach czy apartamentach. Kubków naściennych nie można też przewrócić. Mamy zatem gwarancję, że zarówno kubek łazienkowy, jak i znajdujące się w nim przybory toaletowe zostaną na swoim miejscu. Kubek łazienkowy należy dobrać do stylu aranżacji pomieszczenia, jego wielkości, a także potrzeb i gustu domowników. Można również zdecydować się na kubek z tworzywa sztucznego dla dzieci i ozdobny kubek naścienny. Równie często spotyka się komplety łazienkowe, których elementy tworzą jedną całość. Asortyment kubków stojących i wiszących jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o kubki wiszące, mocowane do ściany. Wprawdzie nie są one mobilne i nie można ich przenieść bez konieczności demontażu, jednak mają swoje niezaprzeczalne zalety. Nie zajmują dodatkowego miejsca, więc świetnie sprawdzą się w toaletach lub małych łazienkach. Jest to też powód, dla którego często na ich zakup decydują się osoby urządzające pokoje w hotelach czy apartamentach. Kubków naściennych nie można też przewrócić. Mamy zatem gwarancję, że zarówno kubek łazienkowy, jak i znajdujące się w nim przybory toaletowe zostaną na swoim miejscu.

Kubek łazienkowy należy dobrać do stylu aranżacji pomieszczenia, jego wielkości, a także potrzeb i gustu domowników. Można również zdecydować się na kubek z tworzywa sztucznego dla dzieci i ozdobny kubek naścienny. Równie często spotyka się komplety łazienkowe, których elementy tworzą jedną całość. Asortyment kubków stojących i wiszących jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny.


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl