Bateria prysznicowa z termostatem – wymogi

Zestaw natryskowy z termostatem – wymogi do montażu

Masz już dość szukania idealnej temperatury wody? Nie chcesz, aby gdy przypadkowo trącisz baterię, zmieniał się strumień czy poziom ciepła? Jesteśmy pewni, że to rozwiązanie skradnie Twoje serce. Bateria prysznicowa powinna łączyć w sobie cechy funkcjonalności, ale również być stylowa i pasować do stylu, w jakim urządziłaś swoją łazienkę. Niestety, aby zamontować taki zestaw natryskowy z termostatem, będziesz musiała zadbać o kilka niezbędnych szczegółów, również na etapie budowy czy remontu mieszkania.

Masz piecyk gazowy? Bateria termostatyczna może nie zdać egzaminu

Przed zakupem baterii prysznicowej termostatycznej, dowiedz się, w jaki sposób podgrzewana jest woda w Twoim domu, bądź przyszłym mieszkaniu. Taka informacja będzie niezbędna i może Cię uratować przed zakupem niewłaściwej baterii prysznicowej. W sytuacji, gdy woda w Twoim przyszłym lub obecnym miejscu zamieszkania będzie podgrzewana przez piecyk gazowy czy podgrzewacz elektryczny, osiągane parametry mogą skutecznie uniemożliwić użytkowanie baterii łazienkowej z deszczownicą. Wówczas zamierzona kąpiel, okaże się nieprzyjemna, a termostat będzie działał nieodpowiednio, bądź nie zadziała wcale. Upewnij się, że w Twojej łazience istnieje możliwość montażu baterii termostatycznej i wtedy bez przeszkód możesz przechodzić do dalszych kroków.

Zanim bateria prysznicowa – zacznij od przepłukania rur

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jednak po zakończonej budowie, czy dopiero co przeprowadzonym remoncie w rurach zbierają się najróżniejsze śmieci oraz masa pyłu. Po tym, jak nasz wykonawca zakończy malowanie ścian czy wykańczanie płytek, od razu zabieramy się za montaż baterii prysznicowej z deszczownicą. Nie zastanawiasz się wcześniej, czy małe otwory w deszczownicy nie zatkają się poprzez poremontowe odpady zalegające w Twoich rurach. Jeżeli chcesz uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek, zdecyduj się, chociaż pobieżnie przepłukać rury. Oczyszczone będą Ci służyć nie tylko dłużej, ale zdecydowanie bardziej wydajnie. A tego przecież oczekujesz, montując baterię prysznicową termostatyczną w swojej łazience.

Ciepła woda po lewej, zimna po prawej – dlaczego jest to ważne, przy montażu zestawu prysznicowego termostatycznego?

W przypadku nowego domu może się to nie zdarzyć, chociaż nie warto tracić czujności. Jednakże w starych mieszkaniach, szczególnie w kamienicach, trzeba być przygotowanym na wiele trudności, jakie staną nam na drodze przy montażu zestawu podtynkowego. Najważniejszym, co powinno zostać sprawdzone przed rozpoczęciem prac to właściwe umiejscowienie zimnej oraz ciepłej wody. Zamiana miejsc zaworów niestety będzie wiązała się z wezwaniem specjalisty. Pamiętaj, aby nie działać w takim przypadku na własną rękę. Hydraulika nie jest prostą dziedziną, a usterki, które nawet niechcący możesz spowodować, będą kosztowały zdecydowanie więcej niż wezwanie osoby, która zrobi to szybko i profesjonalnie.

Bateria prysznicowa – jej montaż najlepiej zlecić specjaliście

Obecnie bardzo modne stało się wykonywanie wielu czynności czy elementów podczas remontu samemu. Obejrzysz kilka filmików na YouTube i już wiesz, jak wymienić uszczelkę, naprawić cieknący kran czy zbudować meble na taras z palet. Chociaż wierzymy w Twoje umiejętności majsterkowicza, zalecamy, aby wodą zajął się na Twoim terytorium budowy hydraulik. Specjalista ten niejedno już w życiu widział i doskonale będzie wiedział, jak rozwiązać nawet najtrudniejszy problem. Odpowie Ci na wszystkie pytania i w kilka minut zamontuje baterię prysznicową termostatyczną. Gwarantujemy, że będziesz mogła wówczas cieszyć się długimi, relaksującymi prysznicami w swojej odmienionej łazience.

Zainspirowaliśmy Cię? Bardzo nam miło! Zachęcamy do przeczytania pozostałych artykułów


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl