yokahome.pl

Zakup baterii prysznicowej – wskazówki

Zakup baterii prysznicowej – najważniejsze wskazówki

Strefa prysznicowa jest jedną z ważniejszych w każdej łazience. Relaksująca kąpiel ze spływającą wodą z deszczownicy imitującej deszcz jest niezwykle przyjemna i pozwala się odprężyć po całym dniu. Ponadto odpowiednie ustawienie pozwala także pobudzić się tuż po wstaniu z łóżka, dzięki czemu szybki prysznic może dodać energii na cały dzień. Jednak w celu zapewnienia sobie najwyższego poziomu komfortu podczas kąpieli należy wybrać odpowiednią baterię prysznicową. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które podpowiedzą, jaki model okaże się najlepszy.

Bateria prysznicowa – najpopularniejsze rodzaje armatury łazienkowej

Baterie prysznicowe różnią się między sobą kilkoma cechami. Przede wszystkim sposobem montażu, designem, kształtem, kolorem, rozmiarem i parametrami technicznymi. Zdecydowanie wybór jest duży, dlatego warto poznać najpopularniejsze rodzaje, co ułatwi wybór modelu spełniającego indywidualne potrzeby i oczekiwania. Wśród najczęściej wybieranych znajduje się:

Bateria prysznicowa z deszczownicą – armatura tego rodzaju pozwala stworzyć wnętrze na miarę prywatnego SPA. Korzystanie z niej pozwala poczuć się tak, jak podczas letniego deszczu, który daje ukojenie lub orzeźwienie – w zależności od wybranego modelu baterii. Większość z nich wyposażona jest w możliwość regulacji natężenia wody, dzięki czemu można cieszyć się delikatną mgiełką wodną, która pozwala się zrelaksować, lub podarować sobie masaż pod silnym strumieniem, niczym wodospad.

Bateria prysznicowa z termostatem – termostat polecany jest szczególnie w przypadku sytuacji, gdy istnieje problem braku stabilności strumienia wody. Głowica jest w stanie utrzymać jej stałe parametry, bez względu na ciśnienie. Tego rodzaju modele są również bezpieczne, gdyż niwelują ryzyko poparzenia się zbyt gorącą wodą.

Bateria prysznicowa natynkowa – modele te są bardzo proste w montażu, który nie wymaga dużej ingerencji. Można je z łatwością wymienić, a w przypadku niektórych wnętrz, najczęściej loftowych, ich zastosowanie sprawdzi się doskonale, gdyż znakomicie podkreśla charakter przestrzeni.

Bateria prysznicowa podtynkowa – montaż tych wariantów odbywa się na etapie generalnego remontu łazienki, jeszcze przed kładzeniem płytek, gdyż wszystkie elementy są ukryte w ścianie, a na zewnątrz widoczna jest wyłącznie dźwignia, wylewka, maskownica i deszczownica. Ogromną zaletą takiego modelu baterii jest fakt, ich nie zaburza minimalistycznej aranżacji, co ma szczególne znacznie w przypadku przestrzeni, w których liczy się prostota.

Bateria prysznicowa – jaki kolor wybrać?

Wybierając armaturę, należy zwrócić uwagę na jej design, poza parametrami technicznymi. Bardzo istotne jest zgranie baterii z wyglądem kabiny prysznicowej, gdyż tylko w takim przypadku uda nam się stworzyć harmonijne i spójne wnętrze, a aranżacja będzie dopracowana w najdrobniejszych detalach.

Do nowoczesnych łazienek idealnym wyborem będzie bateria prysznicowa czarna, szczególnie gdy w danym wnętrzu dominuje styl loftowy i minimalistyczny. Modele w tym mrocznym kolorze w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością, szczególnie gdy łazienka jest jasna, a czarne dodatki stanowią przyjemny dla oka kontrast.

W klasycznie urządzonych wnętrzach doskonałą propozycję stanowią tradycyjne i ponadczasowe warianty chromowane w srebrnym odcieniu, które są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Natomiast w przypadku aranżacji glamour i łazienek zaprojektowanych w nowoczesnym stylu ciekawym wyborem będzie bateria prysznicowa złota. Odcień ten jest bardzo elegancki, a także jest symbolem luksusu i ekskluzywności.Świetnie wygląda we wnętrzach pełnych przepychu, gdzie detale odgrywają główną rolę.

Kompletne zestawy prysznicowe dla wymagających

Doskonałym rozwiązaniem szczególnie cenionym przez wymagających klientów są kompletne zestawy prysznicowe. Najczęściej w ich składzie znajduje się bateria prysznicowa termostatyczna, słuchawka, panel z deszczownicą, wąż przyłączeniowy oraz niezbędne elementy montażu. Dzięki temu nie ma konieczności poszukiwania kompatybilnych ze sobą części, gdyż wszystko jest pod ręką i znakomicie do siebie pasuje i współpracuje bez żadnych przeszkód. Ponadto w większości przypadków zestawy prysznicowe są lepszą inwestycją niż poszukiwanie każdego elementu z osobna, co wiąże się często z wyższymi kwotami.

Zainspirowaliśmy Cię? Bardzo nam miło! Zachęcamy do przeczytania pozostałych artykułów


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl