Korek automatyczny klik - klak – jaki wybrać?

Korek automatyczny klik - klak – jaki wybrać?

Coraz częściej stosuje się w nowoczesnych łazienkach korek automatyczny klik-klak. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest on bardzo wygodny i prezentuje się niezwykle estetycznie. Czym właściwie jest korek kilk – klak? Czy warto zamontować w swojej łazience właśnie takie rozwiązanie, zamiast tradycyjnego odpływu? Na te pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Być może nigdy wcześniej nie spotkałaś się z tym małym gadżetem, tym bardziej warto, abyś poznała wszystkie jego zalety.

Korek automatyczny klik - klak – jaki wybrać?

Jest to po prostu zamykanie bądź otwieranie odpływu. Odbywa się to jednak nieco inaczej niż w przypadku standardowych mechanizmów. Jeżeli chcesz zamknąć odpływ, wystarczy, że naciśniesz korek umywalkowy klik - klak, a on automatycznie wykona swoje zadanie. W przypadku, gdy zechcesz odpływ otworzyć, wystarczy ponownie nacisnąć korek do umywalki clik, a odpływ ponownie będzie zdatny do standardowego użytku. Inaczej nosi on nazwę „push-open”. Tłumacząc z angielskiego na nasze, to po prostu: naciśnij – otwórz. Proste, prawda? Sama zobaczysz, że w obsłudze tego sprzętu nie ma zupełnie nic trudnego.

Korek kilk – klak z przelewem czy bez przelewu?

Urządzając swoją łazienkę, niejednokrotnie odwiedzałaś popularne markety budowlane czy zerkałaś na aranżacje dostępne na wielu stronach internetowych. Większość umywalek, szczególnie w bardzo drogich i ekskluzywnych łazienkach, posiada system klik – klak. Decydując się na taki korek automatyczny, gwarantujesz sobie czystość i zachowanie estetyki w swojej łazience. Pomimo bezsprzecznych walorów estetycznych, musisz jednak zwrócić uwagę na to, czy do Twojej umywalki dobry będzie korek klik – klak z przelewem czy ten bez przelewu. Różnica w zasadzie polega na tym, że umywalki bez systemu przelewowego, to takie, gdzie woda może wydostać się poza umywalkę. Wobec tego warto zainwestować w korek automatyczny przelewowy i usprawnić działanie całego zestawu. Najlepiej korzystać z tych korków, które są dodawane do całego zestawu z armaturą. Wówczas na pewno unikniesz niechcianych pomyłek oraz zbędnych wydatków.

Jaki kolor powinien mieć korek klik – klak? Podpowiadamy

Odpowiedź jest w zasadzie prostsza niż myślisz. Powinien mieć taki kolor, jaki uważasz, że będzie pasował do Twojej łazienki. Korek klik – klak czarny świetnie sprawdzi się do łazienki surowej, również takiej, gdzie króluje mikrocement. Za to korek klik – klak chrom/srebrny świetnie połączy się z jasną oraz białą łazienką. Oczywiście alternatywą jest tutaj korek klik – klak złoty. Wybierzesz najlepiej, kierując się własnymi preferencjami. Jest tylko jedna zasada, którą warto stosować. Zrezygnuj z plastikowych korków automatycznych. Nie tylko zaoszczędzisz sobie szybkiego wzywania majstra, ale zapobiegniesz namnażaniu się bakterii w swojej łazience. Sprawdzony model, wykonany z chromowanego mosiądzu jest ekonomiczny i wytrzymały. Postaw na jakość w rozsądnej cenie i ciesz się swoim nowym korkiem umywalkowym klik – klak.

Korek na klik może odmienić wnętrze również Twojej łazienki

Na samym początku musisz wiedzieć, że korek umywalkowy klik – klak nie jest niezbędnym wyposażeniem łazienki. Możesz pozostać przy tradycyjnym zamknięciu odpływu w postaci zatyczki bądź standardowego korka. Przypomnij sobie jednak te wszystkie sytuacje, gdy potrzebowałaś ten odpływ zatkać, a korek w magiczny sposób zniknął? A może cenisz sobie estetykę i nie chcesz, aby w widocznym miejscu leżała nieelegancka guma do zatykania odpływu? Ułatw sobie swoją codzienność i wybierz korek umywalkowy klik – klak. Sama zobaczysz, że ten niepozorny gadżet stanie się jednym z Twoich ulubionych.

Zainspirowaliśmy Cię? Bardzo nam miło! Zachęcamy do przeczytania pozostałych artykułów


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl