yokahome.pl

Od tradycji do nowoczesności, czyli rodzaje baterii kuchennych

Jak wybrać rodzaje baterii kuchennych?

Wszyscy w trakcie aranżacji własnej kuchni, podczas jej remontu lub podczas kosmetycznych zmian stają przed wyborem odpowiedniej baterii kuchennej. Powinno zostać to wcześniej dokładnie przemyślane, ponieważ na rynku istnieje wiele rodzajów baterii kuchennych, a na przestrzeni lat wraz z oczekiwaniami klientów rosła jakość, jak i funkcjonalność wszelkich kranów.

Najpopularniejsze wybory

Bez dwóch zdań najpopularniejszą wersją baterii kuchennych jest wariant stojący. Charakteryzuje się w miarę prostym montażem, ładnym designem pasującym zarówno do nowoczesnego wystroju, jak i klasycznego. Sama wymiana na inny model w przyszłości nie jest trudna. Podczas tego wyboru warto zaopatrzyć się w egzemplarz tylko z jednym uchwytem, który jednocześnie zapewnia możliwość zmiany ciśnienia i temperatury wody.

Drugim chętnie wybieranym wariantem jest bateria kuchenna ścienna, którą należy przykręcić do złączy wody wychodzących ze ściany - właśnie dlatego przed jej założeniem należy to dokładnie zaplanować. Dodatkowym plusem tej baterii jest fakt, że nie wymaga częstego czyszczenia z uciążliwego osadu kamienia. Jest to najchętniej wybierany model baterii przez posiadaczy nowoczesnych i industrialnych pomieszczeń.

Baterie z jednym lub dwoma uchwytami

Tutaj podział prezentuje się następująco:

Bateria jednouchwytowa - posiada jeden uchwyt, poprzez który jest możliwość regulowania temperatury i ciśnienia wody. Najbardziej praktyczny wybór, ponieważ podczas jej używania potrzebujemy zaangażowania tylko jeden ręki.

Bateria dwuuchwytowa - posiada dwa uchwyty. Jeden z nich służy do zmiany ciśnienia wody, a drugi to regulacji temperatury. Trzeba przyznać, że czasem ma to swoje podstawy w ładnym designie i wyglądzie, jednak na dłuższą metę może okazać się bardziej uciążliwe w używaniu niż wariant z jednym uchwytem.

Wyciągana wylewka - niezbędnik każdej baterii kuchennej

Bez wątpienia każda osoba posiadająca baterię kuchenną pragnie, aby przede wszystkim była praktycznym urządzeniem, które ułatwi podstawowe czynności, tj. zmywanie oraz napełnianie wysokich naczyń wodą.

Właśnie to zapewni Ci wyciągana wylewka, która przede wszystkim pozwala zwiększyć zasięg baterii.

Wylewek na rynku jest kilka najpopularniejszych rodzajów:

1. Ruchome,

2. Elastyczne,

3. Jednouchwytowe lub dwu,

4. Wysokie,

5. Sprężynowe.

Nieważne, który z nich wybierzesz - z pewnością warto jest się w nią zaopatrzyć!

Bateria kuchenna z podgrzewaczem lub filtrem wody

Tutaj zastosowania na zasadzie “2w1”. W praktyce oznacza to, że jeśli bateria posiada podgrzewacz, to możesz osiągnąć temperaturę wrzątku bez potrzebny uruchamiania garnka lub czajnika. Filtr wody natomiast pozwala cieszyć się przefiltrowaną czystą wodą prosto z kranu - tutaj należy pamiętać o regularnej obserwacji stanu samego filtru.

Powłoki baterii kuchennych

Rynek znów pozwala wybrać powłokę, na jakiej nam zależy. Mamy tutaj wybór wśród trzech wariantów:

1. Ceramiczna - często wybierana, jest najtrwalsza z zestawienia, ale również najdroższa. Jednak jeśli budżet nam na to pozwala warto ją wybrać z uwagi na jakość.

2. Chromowana - wysoki połysk zapewniający piękny efekt.

3. Granitowa - ceniona na rynku, ponieważ charakteryzuje się odpornością na zarysowania.

Podsumowanie

Przed ostatecznym wyborem posiadasz naprawdę wiele możliwości do wyboru, a oprócz tego w ciągu ostatnich lat popularne stały się również baterie kuchenne w różnych kolorach dlatego, jeśli pragniesz wybrać oryginalne rozwiązania z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

To jak? Gotów na aranżację swojej kuchni razem z nami?


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl