Mydło w kostce czy w płynie?

Nikt nie wyobraża sobie łazienki czy toalety z umywalką bez mydła. Mycie rąk to jedna z najczęstszych czynności, jaką wykonujemy w tym pomieszczeniu. O ile kiedyś dostępne było jedynie mydło w kostce, które umieszczało się w mydelniczce, to obecnie wybór najróżniejszych mydeł jest wprost ogromny. Aby jednak z nich korzystać, trzeba posiadać w łazience dozownik na mydło. Te akcesoria łazienkowe doskonale przyjęły się zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i firmach czy różnego rodzaju instytucjach użyteczności publicznej. Mydelniczki i dozowniki na mydło produkowane są z różnego rodzaju materiałów – tworzywa sztucznego, ceramiki, porcelany i szkła. Różnorodne są też kształty, wielkości i kolory. Tak duży wybór tego typu akcesoriów łazienkowych sprawia, że dobranie dozownika na mydło czy mydelniczki do pomieszczenia zaaranżowanego praktycznie w każdym stylu nie stanowi większego problemu.

Mydło w kostce czy w płynie?

Na wybór między mydelniczką, a dozownikiem do mydła wpływ ma głównie to, czy wolimy klasyczne mydło w kostce czy w płynie. Niektórzy natomiast preferują oba te rozwiązania. Równie ważne jest zaaranżowanie łazienki zgodnie z gustem domowników. Dla jednych ładniej będzie wyglądał dozownik na mydło zamontowany na ścianie, a inni uznają za bardziej estetyczne i praktyczne postawienie mydelniczki na umywalce lub na blacie. Osoby, którym zależy na czasie z pewnością zdecydują się na dozownik na mydło. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk, by odpowiednia porcja mydła znalazła się na ręce. Mydło w kostce trzeba przez chwilę pocierać w rękach, aby namydlić ręce. Nie da się również ukryć, że mydło w płynie to rozwiązanie bardziej higieniczne od tradycyjnego mydła w kostce. Powód jest prosty – na mydle umieszczonym w mydelniczce osadzają się bakterie i kurz. Ma to szczególne znaczenie, gdy z mydła korzysta wiele osób. Z tego powodu w firmach i instytucjach korzysta się obecnie jedynie z dozowników na mydło w płynie. Mydło w kostce posiada jednak również swoje niezaprzeczalne zalety. Jest tanie, poręczne i wydajne. Dobrze sprawdza się również podczas kąpieli dziecka. Takie mydło można również wsadzić do szafy lub szuflady i cieszyć się przyjemnym zapachem.

Dla kogo mydelniczka, a dla kogo dozownik na mydło?

Na dozownik na mydło z pewnością powinni zdecydować się właściciele łazienek i toalet w firmach oraz instytucjach. Na to rozwiązanie postawią także ci, którzy zwracają uwagę na estetykę wystroju pomieszczeń. Mydelniczka to rozwiązanie dla osób, które po prostu lubią korzystanie z mydła w kostce do codziennej higieny lub kąpieli dziecka. Dobrym rozwiązaniem do łazienki, pokoju kąpielowego lub toalety w prywatnym domu czy mieszkaniu jest zakup zestawu akcesoriów łazienkowych. Znajduje się w nim zarówno dozownik na mydło, jak i mydelniczka. Do tego mogą dochodzić inne dodatki – np. kubek na szczoteczki do zębów. Takie rozwiązanie sprawi, że zadowoleni będą zwolennicy mydelniczek i dozowników na mydło.

Mydło w kostce czy w płynie?

Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl