Ciekawe aranżacje małej łazienki

Małe łazienki najczęściej można znaleźć w mieszkaniach lub kawalerkach. Mogą również znajdować się w domach jednorodzinnych, gdzie najczęściej przeznaczone są dla gości. Ich odpowiednie urządzenie i aranżacja mogą sprawić jednak sporo problemów. Stosując się do kilku prostych zasad można łatwo zaaranżować małą łazienkę tak, by była funkcjonalna i stylowa. Odpowiednie ustawienie wyposażenia i dobór akcesoriów to prawdziwy klucz do sukcesu.

Prysznic w małej łazience

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki jest prysznic. W małym pomieszczeniu zwykle umieszcza się go w samym rogu. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem kabina narożna. Jeśli łazienka jest wąska lub ma wnękę, warto także pomyśleć o prysznicu bezbrodzikowym. Brodzik ma tę przewagę nad kabiną, że nie ogranicza tak ruchów osoby kąpiącej się, jak zamknięta kabina prysznicowa. Również odległość umywalki i sedesu może być wówczas mniejsza.

Sedes w małej łazience

Ciekawym rozwiązaniem, często stosowanym przy aranżacji małej łazienki, jest sedes podwieszany. Miska ustępowa zostaje zainstalowana na stelażu ukrytym w ścianie. Niewidoczna jest wówczas zarówno instalacja, jak i zbiornik na wodę. Nie tylko można zaoszczędzić sporo wolnego miejsca, ale także łatwiej jest utrzymać podłogę w czystości. Wprawdzie w małej łazience brak jest miejsca na bidet, jednak łatwo można poradzić sobie z tym problemem, kupując deskę sedesową posiadającą wmontowaną armaturę bidetową.

Jaka umywalka do małej łazienki?

W małej łazience doskonale sprawdzi się umywalka narożna, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie rogu pomieszczenia. Warto też zdecydować się na baterię naścienną lub z wyciąganą wylewką – dzięki niej łatwo i wygodnie można umyć głowę czy wlać wodę do miski

Jakie akcesoria do małej łazienki?

Aranżując małe pomieszczenie, warto zadbać o zakup odpowiednich akcesoriów. W tego rodzaju pomieszczeniu doskonale sprawdzą się dodatki mocowane do ściany – haczyki, wieszaki, pojemniki na szczotki WC, naścienne dozowniki do mydła oraz uchwyty na papier toaletowy. Nie trzeba również martwić się, że montaż okaże się skomplikowany. Obecnie popularne są akcesoria łazienkowe montowane na przyssawkę lub taśmę dwustronną. Sprawdź nasze akcesoria!

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Mała łazienka nie musi kojarzyć się z ciasną, niewygodną klitką. Poza funkcjonalnym ustawieniem wyposażenia i zakupem odpowiednich akcesoriów warto pomyśleć o optycznym powiększeniu tego pomieszczenia. Taki cel łatwo osiągniemy dzięki lustrom, przezroczystym i półprzezroczystym detalom, jasnym kolorom oraz błyszczącym powierzchniom. Warto także zrezygnować z dużych płytek i wzorów czy materiałów o wyraźnej fakturze. Kabina prysznicowa nie powinna znajdować się na wprost drzwi. W tym miejscu znacznie lepiej sprawdzi się umywalka z lustrem. Aranżując małą łazienkę, postawmy na funkcjonalność i ciekawe wzornictwo. Wówczas pomieszczenie nie tylko będzie wygodne, ale także ucieszy oko domowników i gości.


Sklep YokaHome.PL

tel. 22 747 10 65
sklep@yokahome.pl
Biuro: ul. Bruszewska 12
Warszawa

Copyright © yokahome.pl